Технологія

Як народжується клінкер

Найпершим і важливим етапом у технологічному ланцюжку виробництва клінкеру є заготівля і видобуток сировини. У компанії Керамейя велика частина сировини видобувається у власному кар'єрі, який розташований недалеко від промислового майданчика і доставляється на завод автотранспортом.

Привізна глина доставляється на завод залізничним транспортом. Вся глина розвантажується на майданчику, буртах і вилежується.

Цей процес абсолютно необхідний, оскільки він дає такі переваги:

  • забезпечує безперервність роботи у разі, коли доступ в кар'єр виявляється неможливим через погану погоду
  • забезпечує повну однорідність по вологості всіх частинок, складових бурт; тобто забезпечує гомогенізацію глини
  • ефективно усуває всі можливі неоднорідності в шарах кар'єрних глини для того, щоб отримати кінцеву однорідну шихту

Технологія, виробництва клінкеру компанії Керамейя ґрунтується на більш ніж 200-річному світовому досвіді в цій галузі можливості сучасного обладнання, досвіді та знаннях фахівців компанії.

Сама природа сприяє «народженню» такого продукту, як клінкер, адже в цьому процесі задіяні всі стихії - глина, вода, повітря і вогонь!

При виробництві клінкерної керамічної продукції високоякісна керамічна маса змішується з водою, формується методом вакуумної екструзії, сушиться і обпалюється при температурах до 1200 ° C.

Екструзія - або в дослівному перекладі «витягування» - технологічний процес формування виробів. За допомогою екструдера, який по своїй роботі нагадує м'ясорубку, сировинна суміш продавлюється, ущільнюється і виходить готовим брусом. Далі брус нарізається на окремі цеглини.

Для поліпшення формувальних властивостей і додання черепку пружності - з глиняної керамічної маси під час формування відкачують повітря за допомогою вакуумного насоса, глибина вакуумування підбирається для кожної маси індивідуально.

Випал клінкеру - ключовий і найбільш відповідальний момент в технології його виготовлення. Це незворотній технологічний процес теплообміну між висушеним сирцем і нагрітими стінами обпалювальної печі. Сирець спочатку нагрівається до температур, при яких йде зайва волога, потім, при подальшому підйомі температури, починаються твердофазні процеси, при яких утворюються тверді розплави і починає формуватися керамічний черепок.

При досягненні розрахункової температури, вироби витримуються певний час, потім починається їх охолодження, яке проходить у два етапи. На початку температуру збивають різко (швидкісне охолодження), потім повільно, щоб не отримати браку при проходженні точки поліморфних модифікацій кварцу.

При випалюванні звичайних виробів розрахунок максимальної температури випалу і витримки ведеться таким чином, щоб затратити мінімум енергоносія, достатнього тільки для початку формування черепка. При випалюванні клінкеру потрібно отримати максимальну кількість рідкої фази, не допустити заскловування черепка і пов'язаних з цим деформацій поверхні.

Флеш-випал

Колір цегли серії Магма пояснюється наявністю закису заліза, яка утворюється в результаті випалу залізомістких глин в умовах низького вмісту кисню.

Випал цегли проходить у окисному середовищі. Так званий флеш-випал, це випал цегли у відновному середовищі. Процес  флеш - це  горіння газу в умовах низького вмісту кисню. Даного ефекту можливо досягнути лише за умови спеціального обладнання печі.  За допомогою цього обладнання, часу його роботи, кількості газу та температури  в печі можливо отримувати різні види флешованої цегли.

Газ, який згорає в середовищі з низьким вмістом кисню, краде цей кисень у глини, а саме у оксиду заліза. Даний оксид заліза переходить в іншу форму – закис заліза, змінюючи при цьому колір з червоного на коричневий, зеленуватий, темно-коричневий, а в деяких температурних діапазонах і на чорний. Але так як сировина, з якої виробляється цегла містить в своєму складі від 2 до 6,5% оксиду заліза, то і колір буде різний.

Відповідно до того як посаджена цегла на пічні вагони, то в місцях вільного виходу кисню, колір буде темніший, в місцях, де цегла щільно укладена, колір буде червоніший, бо оксиду заліза складніше буде перейти в закис. Саме від цих факторів залежить колір цегли серії Магма. Він ніколи не буде однорідним навіть на одному пічному вагоні не можливо буде знайти двох однакових цеглин. Саме в цьому і полягає унікальність даного процесу, саме тому кожен наступний будинок, побудований з цегли КлінКерам серії Магма, кожне наступне подвір’я, яке викладено бруківкою серії Магма буде унікальним та неповторним. 

Відправити повідомлення про помилку
Щоб відправити повідомлення про помилку, натисніть на кнопку «Відправити повідомлення» нижче. Також ви можете добавити свій варіант правильного написання.